1 Ιανουαρίου 2023 11πμ και ο αείμνηστος Θεόδωρος Σιμσίρης ήταν εκεί (όπως ανελλιπώς κάθε πρωτοχρονιά) για να υποδεχθεί τον καινούριο χρόνο, στον αγαπημένο του Εθνικό, στο δεύτερο σπίτι του. Παλιός αθλητής του Στίβου, όμως ο χώρος που τον μονοπώλησε τα επόμενα χρόνια ήταν το ποδόσφαιρο του Εθνικού και έτσι διετέλεσε διοικητικός, οραματιστής και άοκνος “εργάτης” του Εθνικού! Ο πρόεδρος και το ΔΣ του Εθνικού “αποχαιρετά” τον Θεόδωρο Σιμσίρη και εκφράζει τα ειλικρινή του συλλυπητήρια στην οικογένειά του.
![](https://mgs-ethnikos.gr/wp-content/uploads/2023/02/329989634_1321742868386734_2282611065497268915_n-1024x577.jpg)