Search
Close this search box.

ΚΥΠΕΛΛΟ: 2 στις 2 νίκες!

ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ – ΕΘΝΙΚΟΣ 58-64

Συνεχίζοντας την  νικηφόρα πορεία στο κύπελλο, η ομάδα μας επικράτησε επί της Ολυμπιάδας με 64-58.

Στο πρώτο ημίχρονο φάνηκε το άγχος του τοπικού ντέρμπυ και για τις δύο ομάδες, με αρκετά λάθη και νευρικό μπάσκετ.

Το 3ο δεκάλεπτο ήταν αυτό που έδειξε ότι ήμασταν πιο έτοιμοι, ακολουθώντας τις οδηγίες του κόουτς Τελούδη, και πήραμε μια διαφορά στο σκορ που παρά την αντεπίθεση στο τέλος του αγώνα, είχαμε την ικανότητα να πάρουμε την νίκη και την πρόκριση.

Η δουλειά της προπονητικής ομάδας ενσωματώνει επιτυχώς τις νέες προσθήκες και  οι εντυπώσεις, αν και είναι νωρίς, είναι θετικές για το σύνολο.

10λεπτα: 14-14 , 28-32 , 39-55 , 58-64

Εθνικός: Τελούδης(προπ.), Ταλιαντζής(β προπ.), Καψίδης(στατ.): Γαλατάς 2, Τσολακίδης 6(1), Σιόντης, Μελένιος, Αγγελίδης 14(2), Παπαδούγης 12, Τσάγιας 13(1), Αλαμάνος.