Για ακόμη μια φορά η ομάδα μας έζησε μαγικές και αξέχαστες στιγμές γεμάτες ένταση, συγκίνηση και πάθος. Στη γειτονική Ορεστιάδα όπου διεξήχθη η τελική φάση παίδων κορασίδων η ομάδα του Εθνικού Αλεξανδρούπολης ανέβηκε ξανά στο βάθρο των νικητών. Στην “αγαπημένη” της όπως έχει αποδειχθεί κατηγορία, η ομάδα μας με τους Γιώργο Κάλλια, Γιώργο Κοσμά, Βαγγέλη Δερνεξή και Μάριο Δελάκη πανηγύρισε το χάλκινο μετάλλιο και θα μπορούσε να πει κανείς ότι διατηρεί μια παράδοση αρκετών ετών.
![](https://mediaspot.online/wp-content/uploads/2022/09/279369162_489866749598450_5420812713620143865_n.jpg)
![](https://mediaspot.online/wp-content/uploads/2022/09/279545910_489866802931778_8247276000243711735_n.jpg)
![](https://mediaspot.online/wp-content/uploads/2022/09/279618287_489866856265106_8067894074730952809_n2.jpg)
Αρχικά η ομάδα μας ξεκίνησε με μια ήττα και μια νίκη στον όμιλο και αργότερα στο κρίσιμο ματς μεταλλίου κατάφερε να ξεπεράσει την ομάδα της Αθηνάς Μαγκουφανας με το εμφατικό σκορ 3-0.
Πολλά συγχαρητήρια αξίζουν στους αθλητές και όλους όσους πίστεψαν σε αυτά τα παιδιά!!!