Εθνικός ΜΓΣ - Ενημέρωση

Ολοκληρώθηκε με επιτυχία το HELLAS BADMINTON YOUTH INTERNATIONAL 2021
Viki Koinaki

Ολοκληρώθηκε με επιτυχία το HELLAS BADMINTON YOUTH INTERNATIONAL 2021

Άκρως επιτυχημένο το HELLAS YOUTH INTERNATIONAL 2021 στην Αλεξανδρούπολη!!

 

Σ την Αλεξανδρούπολη 8-9 και 10 Σεπτεμβρίου πραγματοποιήθηκε μία εξαιρετικά άρτια διοργάνωση το HELLAS YOUTH INTERNATIONAL 2021 με ηλικιακές κατηγορίες κάτω των 11, κάτω των 13 και κάτω των 15. Η κατηγορία των κάτω των 15 ήταν στα πλαίσια των προκριματικών αγώνων για το Πανευρωπαϊκό στην Φιλανδία τον Φεβρουάριο του 2022.

Την οργάνωση και τη διεξαγωγή των αγώνων ανέλαβε ο ΜΓΣ ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ σε συνεργασία με την Ομοσπονδία της Αντιπτέρισης την ΕΟΦΣΑ και με την καταλυτική και ουσιαστική αρωγή της Περιφέρειας Ανατολικής Μακεδονίας και Θράκης και προσωπικά του Περιφερειάρχη κ. Χρήστου Μέτιου, καθώς και του Δήμου Αλεξανδρούπολης του Δημάρχου κ. Ιωάννη Ζαμπούκη και του Αντιδημάρχου κ. Θεόδωρου Βουρδόλη.

Οι αθλητές που συμμετείχαν έφυγαν ενθουσιασμένοι με τη άψογη διοργάνωση των αγώνων και την άριστη φιλοξενία. Οι αθλητές έβγαλαν αναμνηστική φωτογραφία με το μπλουζάκι των αγώνων, καθώς και τους προσφέρθηκαν τοπικά εδέσματα.

Την έναρξη των αγώνων χαιρέτισαν ο Αντιπεριφερειάρχης κ. Δημήτρης Πέτροβιτς, ο οποίος στην ομιλία του, καλωσόρισε τους αθλητές στην πόλη μας και δήλωσε την αμέριστη στήριξη της Περιφέρειας, ώστε να γίνει θεσμός αυτή η διοργάνωση. Ο Αντιδήμαρχος Αθλητισμού που από την πρώτη στιγμή ως εκπρόσωπος του Δήμου βοήθησε στην πραγματοποίησή τους. Εκ μέρους των βουλευτών Έβρου η κα. Ειρήνη Τζόρτα εκπροσωπώντας τον Βουλευτή του Έβρου και Επίτιμο Αρχηγό της Αστυνομίας κ. Αναστάσιο Δημοσχάκη και ο κ. Μιχελής Γεώργιος εκπροσωπώντας τον Βουλευτή Έβρου κ. Σταύρο Κελέτση.

Η επιτυχία της διοργάνωσης ενισχύει τις προϋποθέσεις ώστε η πόλη μας να εξασφαλίσει ακόμα μεγαλύτερες διοργανώσεις και να εδραιώσει τη θέση της στον χάρτη των πρωταθλημάτων.

Όλοι οι αθλητές, προπονητές και συνοδοί ανανέωσαν το ραντεβού τους για του χρόνου για την επόμενη ανάληψη INTERNATIONAL στην όμορφη Αλεξανδρούπολη.

Τέλος να ευχαριστήσουμε τους αθλητές της ομάδας BADMINTON του ΕΘΝΙΚΟΥ που άοκνα και για πολλές μέρες έπραξαν τα μέγιστα για το καλύτερο αποτέλεσμα, καθώς και εκ μέρους της Ομοσπονδίας τον κ. Ραφτόπουλο Κώστα που με τη πείρα του, καθώς συμμετείχε σε πολλούς Διεθνείς Αγώνες ως Διεθνής Κριτής Γραμμών LINE JUDGE της Παγκόσμιας Ομοσπονδίας, εργάστηκε ακούραστα και αφιλοκερδώς για την επιτυχημένη έκβαση της διοργάνωσης.

 

Αποτελέσματα ανά Ηλικιακή Κατηγορία

Κατηγορία U15

Μονό Αγοριών

1.Δημήτριος Κωνσταντινίδης

2.Τσβετάν Ιβάνοφ

3.George Alexandru Mocan

3.Κωνσταντίνος Γιαννόπουλος

 

Μονό Κοριτσιών

1.

Άννα Χοτζούδη

2

Μελίνα Μαρία Αναστασίου

3

Teodora Pavlova

3

Elena Andea Costache

Διπλό Αγοριών

1.ΤσβετάνΙβάνοφ-ΤεόντορΜίτεφ

2. George Alexandru Mocan -Μιχαήλ Γιαλαμάς

3. Κωνσταντίνος Γιαννόπουλος - Νικόλας Μαρούδιας (Κύπρος)

3.Ευάγγελος Σταύρος Αναστασίου - Δημήτριος Κωνσταντινίδης

 

 

Διπλό Κοριτσιών


1


 

Ευαγγελία Κουτσούρη&Αικατερίνη Σπυριδοπούλου

2

Ζωη Γκιόκα & Δέσποινα Παράσχου

3/4

Άννα Χοτζούδη Βασιλική-Ιωάννα Γκόγκα

3/4

Σοφία Ιωάννου Έλλη Ταμπουρλά(Κύπρος)

 

 

Μικτό Διπλό

1.George AlexandruMocan&Αικατερίνη Σπυριδοπούλου

2.Τσβετάν Ιβάνοφ&Ράγια Πάσχοβα

3/4 Νικόλας Μαρούδιας &Σοφία Ιωάννου(Κύπρος)

3/4 Ευάγγελος Σταύρος Αναστασίου&Μελίνα Μαρία Αναστασίου

 

 

Μονό Αγοριών

1.Teodor Mitev

2.Ιωάννης Σαρουγιαννίδης

3.Ιωάννης Βραχιώλιας

3.Ζήσης Πέγιος

Μονό Κοριτσιών

1.Χατζούδη Άννα

2.Μελίνα Μαρία Αναστασίου

3.Teodora Pavlova

3.Elena Andea Costache

 

Διπλό Αγοριών

1.Ιωάννης Σαρουγιαννίδης -Ιωάννης Βραχιώλιας

2.Κωνσταντίνος Καπρουκανίδης – Δημήτριος Παντελίδης

3.Βασίλειος Δράμαλης – Μιχαήλ Γιαλαμάς

3.Κωνσταντίνος Καλλίγας – Χρήστος Ιωάννης Κατσανίδης

 

Διπλό Κοριτσιών

1.Μελίνα Μαρία Αναστασίου - Χατζούδη Άννα

2.Αθανασία Ιωαννίδη – Αικατερίνη Σλασίου

 

Μικτό Διπλό

1.Ζήσης Πέγιος - Μελίνα Μαρία Αναστασίου

2.Ιωάννης Βραχιώλιας - Elena Andea Costache

3. Κωνσταντίνος Καλλίγας - Teodora Pavlova

3.Κωνσταντίνος Καπρουκανίδης- Χριστίνα Μαργαριτίδου

 

Κατηγορία U11

Μονό Κοριτσιών

1. Elitsa Petrova Bzhilova

2.Ralitsa Zdravkova Kostadinova

3. Χριστίνα Μαργαριτίδου

3.Αθανασία Τσατσάκη

 

Μονό Αγοριών

1. Ιωάννης Σαρουγιαννίδης

2.Αλέξανδρος Ντάλας

3.Ανδρέας Σαράντης

3.Δημήτρης Ασενίδης

 

Διπλό Κοριτσιών

1. Elitsa Petrova Bzhilova -Ralitsa Zdravkova Kostadinova

2.Χριστίνα Μαργαριτίδου - Αθανασία Τσατσάκη

 

Διπλό Αγοριών

1.Ιωάννης Σαρουγιαννίδης - Ανδρέας Σαράντης

2.Αλέξανδρος Ντάλας – Δημήτριος Ραβανίδης

 

 

Μικτό Διπλό

1

Ιωάννης Σαρουγιαννίδης&Χριστίνα Μαργαριτίδου

2

Ανδρέας Σαράντης&Ελίτσα Πέτροβα Μποζίλοβα

3

Dimitrios Asenidis Ralitsa&Zdravkova Kostadinova

 

Ο Εθνικός συμμετείχε με Βραχιώλιας Δημήτριος, Βραχιώλιας Ιωάννης, Γιαντσελίδη Κωνσταντία, Τσατσάκη Αθανασία, Σαλιαρίδης Σπύρος, Κουρτίδης Ιάσωνας.

Ο Βραχιώλιας Ιωάννης κατέκτησε:

την Πρώτη θέση στο Διπλό Αγοριών με τον Σαρουγιαννίδη Ιωάννη

τη Δεύτερη θέση στο μικτό μαζί με τη Andrea Elena Costache (Ρουμανία)

την Τρίτη Θέση στο Μονό

Η Τσατσάκη Αθανασία κατέκτησε:

τη Δεύτερη Θέση στο Διπλό με Μαργαριτίδου Χριστίνα

και το χάλκινο στο Μονό

Print
384 Rate this article:
No rating

Name:
Email:
Subject:
Message:
x

Αρχείο

«Δεκέμβριος 2021»
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
293012345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272829303112
3456789

Ακαδημίες Εθνικός ΜΓΣ