Γεώργιος Πασσιάς
/ Categories: Μπάσκετ Νέα

ΚΥΠΕΛΛΟ 2 στις 2 νίκες !!

ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ - ΕΘΝΙΚΟΣ 58-64

Συνεχίζοντας την  νικηφόρα πορεία στο κύπελλο , η ομάδα μας επικράτησε επί της Ολυμπιάδος με 64-58.

Στο πρώτο ημίχρονο φάνηκε το άγχος του τοπικού ντέρμπυ και για τις δύο ομάδες , με αρκετά λάθη και νευρικό μπάσκετ.

Το 3ο δεκάλεπτο ήταν αυτό που έδειξε ότι ήμασταν πιο έτοιμοι , ακολουθώντας τις οδηγίες του κόουτς Τελούδη ,και πήραμε μια διαφορά στο σκορ που παρά την αντεπίθεση στο τέλος του αγώνα , είχαμε την ικανότητα να πάρουμε την νίκη και την πρόκριση.

Η δουλειά της προπονητικής ομάδας ενσωματώνει επιτυχώς τις νέες προσθήκες και  οι εντυπώσεις , αν και είναι νωρίς , είναι θετικές για το σύνολο .

10λεπτα  14-14 , 28-32 , 39-55 , 58-64

Εθνικός . Τελούδης(προπ) , Ταλιαντζής(β προπ) , Καψίδης(στατ.) , Γαλατάς 2 , Τσολακίδης 6(1) , Σιόντης , Μελένιος , Αγγελίδης 14(2) , Παπαδούγης 12 , Τσάγιας 13(1) , Αλαμάνος ,